Wielkość Czcionki:

Kontrast:

NASZ TALENT ŁAZY 2022

„Nasz Talent” to festiwal o charakterze konkursu, skierowany do młodych miłośników śpiewu. W tym roku do udziału w muzycznym projekcie, zaproszono przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów z całego powiatu zawierciańskiego.

25 finalistów w pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział w warsztatach wokalnych oraz próbach,  aby w niedzielę 10 kwietnia powalczyć o tytuły najlepszych wykonawców w poszczególnych kategoriach wiekowych w Powiatowym Festiwalu Piosenki NASZ TALENT ŁAZY 2022. Finalnym etapem z koncertu będzie wydanie płyty CD z prezentowanymi utworami.  

„Po dwóch latach nieobecności stacjonarnej festiwal Nasz Talent powrócił na scenę Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. W tym roku rozszerzyliśmy artystyczne działania z terenu Gminy Łazy na teren powiatu zawierciańskiego. Cieszymy się, że możemy dzisiaj gościć bardzo uzdolnionych uczestników, którzy przez ostatnie dni ćwiczyli swoje głosy i aranżacje pod okiem wykwalifikowanych trenerów muzycznych” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach Grzegorz Piłka.

Festiwal tradycyjnie rozpoczęły przesłuchania eliminacyjne, w których udział wzięło 45 osób. Spośród uczestników pierwszego etapu jury konkursowe wyłoniło grupę finalistów, którzy 10 kwietnia spotkali się w wielkim konkursowym finale. Zanim jednak utalentowani wokaliści zaśpiewali na dużej scenie wzięli udział w warsztatach wokalnych poprowadzonych przez Weronikę Skalską i Piotra Tłustochowicza. Laureaci konkursu muzycznego trenowali poczucie rytmu, dykcję, tonację, kształtowanie oddechu oraz ćwiczyli autorskie interpretacje wybranych utworów. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie muzyczne dzięki czemu na scenie nie tylko zaśpiewali, ale wyrazili swoje wewnętrzne emocje. W zaprezentowanym na scenie festiwalowym przeglądzie znalazły się różnorodne utwory. Nie zabrakło piosenek z repertuaru Natalii Kukulskiej, Kaśki Sochackiej i Zbigniewa Wodeckiego. Artystom towarzyszyli profesjonalni muzycy, a występy oceniało jury w skład którego weszli artyści polskiej sceny muzycznej: Nicole Kulesza, Karolina Leszko, Marcin Jajkiewicz.

„Wielkie brawa i gratulacje dla was wszystkich za wspaniałe emocje, interpretacje, przekaz, głos i za to, że dobie smartfonów chcecie śpiewać, uczyć się, przyjeżdżać na tego rodzaju festiwale, konkursy i warsztaty. Gratuluję wam, że macie odwagę wyjść na tą scenę i zaśpiewać z profesjonalnymi muzykami. Dziękujemy wam za ten piękny koncert” – powiedział Marcin Jajkiewicz, przewodniczący jury. „Na swojej artystycznej drodze pamiętajcie przede wszystkim, aby dobrze dobierać utwory i aby starać się przedstawić w nich siebie, wykreować swój styl i zaprezentować własną interpretację” – dodali jurorzy.  

Projekt festiwalowy realizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach we współpracy z Urzędem Miejskim w Łazach oraz Małą Akademią Gitary w Myszkowie.

WYNIKI:
Kategoria: przedszkole
1 miejsce Emilia Białas
2 miejsce Hanna Kot
3 miejsce Lena Nowakowska

Kategoria: klasy 1-3 szkoły podstawowe
1 miejsce Hanna Haręża
2 miejsce Kinga Rudy
3 miejsce Zofia Mazanek
Wyróżnienia: Aleksandra Skrzętnicka

Kategoria: klasy 4-6 szkoły podstawowe
1 miejsce Krzysztof Dymarz
2 miejsce Alicja Jurkiewicz
3 miejsce Kalina Piłka
Wyróżnienia: Antonina Haręża, Barbara Hyla, Lena Skop, Wiktoria Gębka

Kategoria: klasy 7-8 szkoły podstawowe
1 miejsce Zofia Bocheńska
2 miejsce Michalina Nędza
3 miejsce Natalia Białkowska
Wyróżnienia: Natalia Nowakowska, Nicola Olszewska

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce Amelia Janas
2 miejsce Oliwia Stanek
3 miejsce Kacper Szycowski
Wyróżnienia: Adrianna Pilarska, Julia Mikołajczyk


Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.