Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Opowiedzieli o Łazach

Opowiedzieli o Łazach Konkurs literacki pt. „Opowiadania na 55-lecie Miasta Łazy i 30-lecia Echa Łaz” stał się udaną próbą pobudzenia wrażliwości literackiej i aktywności twórczej oraz kształtowania umiejętności prozatorskiego połączenia wątków historycznych ze współczesnością.

Komisja konkursowa w składzie: Lidia Kałuzińska – przewodnicząca oraz członkowie Maria Płatek, Bogusława Serzysko, Agnieszka Perkowska i Grzegorz Piłka przeczytali i ocenili wszystkie prace, które napłynęły na konkurs. Uczestnicy w bardzo kreatywny literacko sposób zaprezentowali Łazy oraz ich historię. W swoich pracach autorzy podkreślili znaczenie tożsamości regionalnej oraz przynależności  lokalnej, zwrócili także uwagę, że każde miejsce może być piękne, klimatyczne i zachwycające, wystarczy tylko spojrzeć dalej, żeby dostrzec więcej.
Autorzy wszystkich prac, które napłynęły na konkurs organizowany przez Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach ukazali walory krajobrazowe, kulturowe, społeczne i historyczne Łaz.

Uczestnicy, którzy w swoich opowiadaniach najpiękniej opowiedzieli o historii Łaz to:
Kategoria klasy 1-4:
1 miejsce – Amelia Gieszczyk
Wyróżnienie – Mikołaj Pańka
Kategoria klasy 5-8:
1 miejsce – Miłosz Gieszczyk
Wyróżnienie – Martyna Mroczek
Nagrody za udział w konkursie otrzymali także: Maja Wilczyńska, Alicja Rodzińska, Maksymilian Łoźny, Aleksandra Skrzętnicka i Maja Rodzińska.Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.