Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Otyliada 2016

Otyliada 2016 Otyliada w Parku Wodnym Jura

W sobotę 12.03 dokładnie o godzinie 18:00 w Łazach na basenie rozpoczęła się tegoroczna Otyliada, ogólnopolska impreza sportowa odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami”. Impreza skierowana jest do osób amatorsko uprawiających pływanie, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny korzystnie wpływającej na kondycję, zdrowie i samopoczucie.
W tym roku Park Wodny „Jura” po raz trzeci wziął udział w przedsięwzięciu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Osiedlowe „Podlas” w Myszkowie. Na starcie w Łazach stanęło 57 osób. Zawodnicy zgodnie z regulaminem mogli przerywać pływanie piętnastominutowymi przerwami. Jeżeli chodzi o style kobiety preferowały „żabkę”, natomiast mężczyźni pływali zwykle kraulem. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża, podobnie jak teren z którego zawodnicy przyjechali do Parku Wodnego „Jura”. W Łazach pływały osoby z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Myszkowa, Olkusza, Zawiercia, Klucz i Łaz.

III Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA 2016 w Parku Wodnym Jura trwał od 18:00 do 5:45 i zakończył się następującymi wynikami:

I miejsce Artur Kubisztal z wynikiem 25,55 km.
II miejsce Mariusz Gołda z wynikiem 24,5 km.
III miejsce Paweł Członkowski z wynikiem 16,05 km.
Najlepsza kobieta - Anna Wajzer z dystansem 14,60 km
Najmłodsi uczestnicy - Milena Malicka i Seweryn Malicki
Najstarszy uczestnik - Józef Leski, który otrzymał puchar ufundowany przez starostę zawierciańskiego
Najliczniejsza rodzina - rodziny Serzysko i Walczakowie


Agnieszka Seweryn


   

Galeria zdjęć:Autor: Anna Mąka

Zdjęcia: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.