Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Połączyła ich muzyka, zaśpiewali dla Ukrainy

W niedzielne popołudnie 3 kwietnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rokitnie Szlacheckim odbył się koncert charytatywny „Dla Ukrainy”, w którym udział wzięli artyści z Gminy Łazy i okolic.

Wokaliści i muzycy zaśpiewali pieśni i piosenki, którymi wyrazili jedność z Ukrainą oraz zamanifestowali swój sprzeciw przeciw wojnie.
„Rosyjska inwazja na Ukrainę połączyła narody na całym świecie. W wielu krajach i miastach organizowane są akcje pomocy dla Ukrainy. Jesteśmy także i my tutaj dzisiaj, bo nie możemy patrzeć i nie robić nic kiedy wokoło dzieje się zło. Chcemy się dzisiaj modlić o pokój, chcemy wyśpiewać pokój. Chcemy dziś tutaj wyprosić łaski dla wszystkich ofiar wojny: dla dzieci, którym zabrano dzieciństwo i zabrano ojców, dla samotnych matek i ludzi starszych, dla wszystkich odważnych broniących Ukrainę, dla wszystkich, którzy szukają schronienia w naszym kraju i dla wszystkich niosących pomoc” – wybrzmiało podczas koncertu, który w skupieniu, milczeniu i zadumie wysłuchali parafianie z Rokitna Szlacheckiego, mieszkańcy Gminy Łazy oraz zaproszeni goście.   

W muzycznym wydarzeniu, którego współorganizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Łazach udział wzięli lokalni soliści oraz zespół Tekton z parafii św. Józefa w Porębie. Półtoragodzinny koncert stał się prawdziwą muzyczną ucztą, której niejednokrotnie towarzyszyły chwile zamyślenia i refleksji nad otaczającym nas światem. Nie zabrakło także wzruszających momentów, gdy na ekranie pojawiły się obrazy z Ukrainy przedstawiające wojenną rzeczywistość oraz podczas żołnierskiego przekazu do ludzi, którzy pomagają Ukrainie: „Bardzo się czuje wasze wsparcie. Czasami mają miejsce nieprawdopodobne sytuacje, jakby czyjaś niewidzialna ręka odsuwała od nas kule, które jakimś cudem przelatują nam nad głowami. Wychodzimy zwycięsko z ogromnie trudnych sytuacji jakby ktoś  nas przez nie przeprowadzał. Stajemy się jakby niewidzialni dla wroga, a sami widzimy w ciemności. W danej sytuacji wiemy co mamy robić, jak się zachować. Wszystkie takie momenty nadają sens i podnoszą nas na duchu, dlatego prosimy was nie przestawajcie”.

Artyści zaśpiewali wiele pięknych utworów. W kościele zabrzmiały m.in. „Pasja miłości”, „Nie lękajcie się”, „Krzyż jest źródłem”, „Matko, która nas znasz”, „Hymn o krzyżu”, „Via Dolorosa” i „Matko mojego życia”. Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz sierot z Ukrainy znajdujących się w ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.