Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Puchar Burmistrza dla OSP w Rokitnie Szlacheckim

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim zwyciężyła w III Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Łaz.

Turniej odbył się w sobotę 23 kwietnia, a udział w rozgrywkach wzięło siedem zespołów z powiatu zawierciańskiego.
Set, aut, blok, zagrywka to tylko niektóre pojęcia, które w sobotę najczęściej pojawiały się na boisku do siatkówki w hali sportowej Klaudiusz w Łazach. To tutaj przez kilka godzin trwały emocjonujące rozgrywki, które wyłoniły mistrzów piłki siatkowej. W turnieju rywalizowały drużyny z Rokitna Szlacheckiego, Ogrodzieńca, Zawiercia – Bzowa, Koryczan, Chruszczobrodu, Niegowonic i Rokitna. Celem turnieju jest popularyzacja piłki siatkowej w środowisku miejskim, integracja strażaków Gminy Łazy i regionu, zaprezentowanie formy spędzania czasu wolnego aktywnie, bez uzależnienia od nałogu, popularyzacja zdrowej, sportowej rywalizacji.

„To już trzecia edycja Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej, który Ochotnicza Straż Pożarna zainicjowała w 2018 roku. Wówczas turniej miał zasięg lokalny, a na boisku zmierzyły się cztery drużyny z Gminy Łazy: Wiesiółka, Grabowa, Rokitno Szlacheckie i Chruszczobród. Tegoroczną siatkarską rywalizację rozszerzyliśmy na cały region i do udziału zaprosiliśmy reprezentacje jednostek z powiatu zawierciańskiego” – mówi Andrzej Pilis, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim.

Piłka siatkowa to nie tylko doskonała forma spędzania wolnego czasu oraz sposób na integrację międzypokoleniową, ale także forma podnoszenia sprawności fizycznej i kształtowanie współpracy w grupie, która dla strażaków pełni kluczową rolę podczas wykonywania obowiązków ratowniczych. Systematyczne ćwiczenia i treningi są bardzo ważne, ponieważ strażak musi być sprawny i zawsze przygotowany na błyskawiczną reakcję.

„Turniej zaczął się od rywalizacji w grupach, gdzie nasza drużyna bez straty seta wygrała wszystkie swoje spotkania i awansowała do półfinału. W półfinałach zmierzyliśmy się z drużyną z Ogrodzieńca, z którą znaliśmy się bardzo dobrze dzięki wspólnym sparingom, które rozgrywaliśmy przed turniejem. Po wyrównanym i emocjonującym meczu wygraliśmy 2:0 i awansowaliśmy do finału. W mecz finałowy nasza jednostka nie weszła już tak dobrze jak w poprzednie spotkania i po pierwszym secie przegrywała 0:1. Później jednak nastąpiło odrodzenie i po trzech wygranych z rzędu setach wygraliśmy cały turniej” – relacjonuje Mateusz Pilis, najlepszy blokujący turnieju reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Rokitnie Szlacheckim.

Puchary i medale wręczyli: Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, Adrian Kała, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach oraz Dariusz Tabas, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łazach. Plakaty zapowiadające turniej oraz doping podczas meczów zapewniła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Rokitnie Szlacheckim.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
1 miejsce - OSP Rokitno Szlacheckie
2 miejsce - OSP Koryczany
3 miejsce - OSP Zawiercie-Bzów
4 miejsce - Ochotnicza Straż Pożarna w Ogrodzieńcu
5 miejsce - OSP Rokitno
6 miejsce - OSP KSRG Chruszczobród
7 miejsce - OSP Niegowonice

Klasyfikacja najlepszych zawodników przedstawia się następująco:
MVP - Marcin Gibas (OSP Rokitno Szlacheckie)
Najlepszy Przyjmujący - Jakub Bajkowski (OSP Rokitno Szlacheckie)
Najlepszy Atakujący - Tomasz Łysek (OSP Koryczany)
Najlepszy Zagrywający - Piotr Szymacha (OSP Koryczany)
Najlepszy Blokujący - Mateusz Pilis (OSP Rokitno Szlacheckie)
Najlepszy Rozgrywający - Przemysław Grela (OSP Koryczany)

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.