Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Renta rodzinna - infolinia ZUS

24 października, w  czwartek, oddział ZUS w Sosnowcu uruchamia specjalną infolinię na temat rent rodzinnych. Dzwoniąc pod nr telefonu 32 368 33 95, w godz. od 9.00 do 12.00 eksperci ZUS będą odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące rent rodzinnych.

Po śmierci bliskiej osoby, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka, małżonek a nawet rodzice mogą ubiegać się o rentę rodzinną. Aby to świadczenie zostało przyznane musi być spełnionych kilka warunków. Wysokość tego świadczenia uzależniona jest od wysokości składek jakie były odprowadzane za zmarłego.

Kto może ubiegać się o rentę rodzinną, czy wnuczek może ją dostać po zmarłym dziadku, kiedy renta rodzinna jest niższa niż 1100 zł brutto, czy są jakieś ograniczenia co do liczby osób uprawnionych do jednego świadczenia, a także w jakich przypadkach może być zmniejszona bądź zawieszona - to tylko niektóre zagadnienia, jakie mogą pojawić się w związku z planowanym dyżurem telefonicznym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy rozwieją wątpliwości i wyjaśnią wszelkie niejasności z zakresu rent rodzinnych.

zus dyżury.PNGAutor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.