Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Wirtualny Festiwal Filmów Naukowych im. Stanisława Lema

Wirtualny Festiwal Filmów Naukowych im. Stanisława Lema Informujemy o organizacji Festiwalu Filmów Naukowych im. Stanisława Lema, który rozpocznie się 19 lutego 2021 r. w Święto Nauki Polskiej.

Festiwal uzyskał Patronat Prezesa Polskiej Akademii Nauk.

W ramach Festiwalu, za pośrednictwem on-linowych wydarzeń będą prezentowane filmy naukowe wybrane i recenzowane przez pracowników naukowych PAN oraz wywiadu i wykłady z ekspertami oraz naukowcami.

Festiwal Filmów Naukowych realizuje cele naukowe, upowszechniające wiedzę i kulturotwórcze. Wspiera misję polskiej nauki ofiarując uczestnikom możliwości pogłębienia wiedzy na temat historii nauki, genezy powstawania odkryć naukowych i rewolucyjnych wynalazków.

Organizatorami są:

  • Stowarzyszenie Świat Człowieka,
  • European Alliance Diplomacy International (EADI),
  • Fundację KEZO,
  • KEZO Centrum Badawcze PAN
  • Instytut Maszyn Przepływowych PAN
  • Firma EXPO

Udział zakończy się konkursem z nagrodami dla studentów.

 

Rok 2021/2022 będzie poświęcony filmom naukowym z dziedziny „zielonej energii”.

 

Festiwal będzie trwał przez cały rok, realizując swoje zadania przez wydarzenia takie jak m. in: projekcja filmu, spotkanie z reżyserem, aktorami, naukowcami.

 

Celem Festiwalu jest pogłębienia wiedzy na temat historii nauki, genezy powstawania odkryć naukowych i rewolucyjnych wynalazków.

 

Więcej informacji na stronie Wirtualnego Festiwalu Filmów Naukowych

Partnerem medialnym Festiwalu są Wirtualne Targi Edukacyjne.Autor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.