Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Znają zasady ruchu drogowego

12 kwietnia Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej po raz kolejny była gospodarzem gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Jednym ze sposobów kształtowania bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu jest Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który od lat organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu we współpracy z Gminą Łazy. Od początku jego założeniem było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do używania roweru jako środka transportu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu przypadkach małoletni uczestnicy ruchu drogowego sami poruszają się pieszo lub na rowerach. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko poznanie zasad prawidłowego poruszania się na drogach, ale także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, zdobycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz unikanie brawury i rutyny.

W Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Łaz, Niegowonic, Chruszczobrodu, Rokitna Szlacheckiego i Grabowej. W sumie 12 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej, gdzie po raz kolejny odbył się turniej pojawiło się 15 uczestników wraz z opiekunami. Eliminacje rozpoczęły się testem, który wymagał od młodzieży szerokiej wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu pieszego i rowerowego, pierwszej pomocy i znajomości znaków drogowych. Kolejnym etapem gminnego turnieju bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym były zajęcia praktyczne. Dzieci i młodzież musiały wykazać się wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykonać kilka zadań potwierdzających swoje wiadomości teoretyczne.

Uczestnicy z dużymi emocjami przechodzili kolejne etapy turnieju, w których starali się  zaprezentować najwyższy poziom swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych. Końcowa punktacja wyłoniła najlepszą drużynę, która będzie reprezentować Gminę Łazy podczas eliminacji powiatowych. Zwycięzcami została reprezentacja Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach, w skład której weszli: Oskar Gajos, Dawid Kosarga i Maciej Strzelczyk.

W skład zespołu organizacyjno-sędziowskiego weszli: Anna Gorgoń z Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach, asp.sztab. Adam Zatoński z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zawierciu, Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach oraz Stanisław Góźdź, starszy ratownik WOPR w Łazach.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.